UVÁDÍME PÁR ZKUŠENOSTÍ A POZNATKŮ Z NAŠÍ PRAXE

ZNIČENÉ DVEŘE

Stalo se nám, že zavolal zákazník, že potřebuje otevřít bezpečnostní dveře. Po našem výjezdu náš zámečník shledal poškození dveří od majitele. Poškození vzniklo tím, že se majitel snažil pomoci svých vlastních sil a nevhodného a neurčeného nářadí dveře otevřít. Výsledek byl zbytečně poničené dveře bez úspěšného otevření. Chápeme nouzovou situaci majitelů, že funguje zoufalost a psychika a snaží se ušetřit peníze za profesionální otevření, ale ve finálně to dopadá tak, že musí dveře opravit + odměna za zámečníka. Tímto nechceme utlačovat schopnosti neprofesionálních zasahujících osob, ale je dobré si uvědomit, že je lepši zavolat profesionálního zámečníka, který se snaží dveře otevřít šetrnou metodou bez poškození, pokud " šetrné" metody selžou a jsme nuceni použit "hrubé" metody, vždy předem informujeme majitele o následcích "hrubé" metody tzn. lámaní zámků, poškrábání zárubní, porušení těsnění atd.... Z 99% otevíráme dveře bez poškození, ale bohužel 1% poškození existuje. 

ZALOMENÝ KLÍČ V BEZPEČNOSTNÍM ZÁMKU

Volala nám paní ve večerních hodinách, že šla vyvenčit pejska a jak se vracela domů, vložila klíč do zámků a chtěla odemknout, ale klíč se v zámku zlomil. Po našem příjezdu náš zámečník klíč vytáhl a zamčené dveře bez poškození zámků otevřel. Když se paní ptal, jak se to stalo, tak se paní zmínila, že našla na internetu návod, že má tělo zlomeného klíče  zasunout zpět do klíčové dírky a zkusit otočit. Nepopíráme, že je tento návod neúčinný, ale funguje pouze v určitých případech. Výsledek byl, že paní zastrčila zalomenou část ještě dál a tímto  ztížila vytažení klíče našemu zámečníkovi. Náš zámečník zlomový klíč vytáhl a odemkl. Tímto poznatkem chceme poukázat na návody na internetu, že jejich použití znamená mít jisté zkušenosti a záleží na okolnostech a nemusí vždy fungovat.

HASIČI NEBO ZÁMEČNÍK ???

Často se nám stává, že nás volá klient, že potřebuje nouzově otevřít dveře, protože volal na hasiče a ti mu odmítli vyhovět a dveře otevřít. Jak to tedy funguje ???

Pokud zavoláte na hasiče, že potřebujete otevřít dveře, ať už zabouchnuté či zamčené. Tak první na co se na lince zeptají. "Hrozí nebezpečí v objektu, který potřebujete otevřít nebo jsou nějaké osoby či zvířata v životním ohrožení ? " Pokud žádné nebezpečí nebo ohrožení nehrozí, operátor na lince Vás poučí a zásah neřeší. Pokud je nebezpečí nebo jsou ohrožené osoby či zvířata na životě, vyhodnotí jako kladný výjezd a hasiči přijedou. Nebudeme dále řešit rozdíl mezi zásahem hasičů a zámečníků. Cílem tohoto poznatku je, aby si zákazník uvědomil, zda-li je objektivní volat hasiče nebo zámečnickou pohotovost. 

OTEVŘENÍ AUTA

Nejčastější výjezd, kdy otevíráme auta je u obchodních domů a benzínek.

Náš příklad z 85% praxe. Zákazník si nakoupí obchodním domě, přijde na parkoviště ke svému autu, otevře si kufr a klíče si položí do kufru a vloží do něj nákup, potom zabouchne kufr a jde vrátit vozík. Najednou slyší CVAK a auto je zamknuté s klíči v kufru. Touto zkušeností Vám doporučujeme, zkuste se zaměřit, ať povědomě nepokládáte klíče do kufru. Ušetříte si tímto ne zrovna malé částky za nouzové otevření. Bohužel jsou typy automobilů, které mají nastavené automatické zamykání do 20-30 sekund. 

Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .